בניית בית פרטי באופן עצמאי מהווה פרויקט מורכב וארוך, הדורש ידע מעמיק ועכשווי בתחומי הבנייה השונים וגם השקעת אנרגיה וזמן בניהול הפרויקט. יחד עם זאת, ניתן בהחלט לייעל את עבודות הבנייה באמצעות השכרת שירותי קבלן מפתח, כלומר קבלן ראשי האחראי על כל העבודות מתחילתן ועד סופן.

שירותי קבלן מפתח

קבלן מפתח הינו קבלן בניין מקצועי ומנוסה אשר העבודה מולו מעוגנת בחוזה כתוב, המפרט את שירותיו ותפקידיו. שירותים אלו מבטיחים גורם אחד האחראי על כל עבודות הבנייה, ומולו מבוצעת כל התקשרות של בעלי הנכס. השירותים מתחילים בהכנת השטח, ממשיכים ליציקת יסודות, בניית השלד ועד גימור מושלם של הבית. אחריות זו כוללת בתוכה גם העסקת קבלני משנה ואנשי מקצוע, וכן ארגון ואספקת כל הציוד וחומרי הגלם הנדרשים לבנייה. מלבד זאת, קבלן מפתח מחויב ללוחות הזמנים של הפרויקט, עליו לפתור כל בעיה העולה בהליך הבנייה, ולעמוד במסגרת התקציב הנתון.

למה עדיף קבלן מפתח מבנייה עצמאית

רבים חושבים שהשכרת שירותי קבלן מפתח מייקרת את הליך הבנייה, ולכן עדיף לבנות לבד. במציאות, התוספת עבור קבלן מפתח הינה זניחה ובהחלט משתלמת. יתרה מכך, לעיתים קרובות חוסר ידע וניסיון מקצועי מוביל  לייקור הליכי הבנייה, הרבה יותר מעלויותיהם עם קבלן מפתח. כמו כן, התנהלות עצמאית דורשת השקעה עצומה של זמן ומשאבים באיתור אנשי מקצוע ופיקוח אחר עבודתם. בנוסף, לא אחת בתים נתקעים באמצע ההליכים בגלל קבלני משנה שלא הופיעו, או צורך להחליף קבלן שאינו עושה את עבודתו נאמנה. אם לא די בכך, לעיתים מתגלים ליקויי בנייה כאשר כל איש מקצוע נוטה להטיל את האחריות למחדל על עובדים אחרים בפרויקט. כלומר, בנייה עצמאית  נוטה להסתבך ולהתארך הרבה מעבר למתוכנן, עם כל הטרדות והעלויות הכרוכות בכך.

יתרונות בניית בית עם קבלן מפתח

בנייה עם קבלן מפתח מסירה את עול הפרויקט מכתפי בעלי הבית, ומבטיחה כתובת אחת זמינה לכל בקשה, שאלה או בעיה. בתוך כך, לקבלן המפתח יש את כל הידע והניסיון המקצועי הדרושים על מנת לבצע עבודות באופן רציף, מסודר ויעיל. בנוסף, היכרות עם שוק הבנייה מאפשרת לקבלן המפתח לאתר קבלני משנה מקצועיים ואחראיים, לרכוש חומרי גלם במחירים אטרקטיביים ולדעת לזהות מראש ולמנוע בעיות ומחדלים בהליך הבנייה עצמו. כל זאת, בתוך מסגרת תקציב קבוע, עמידה בלוחות זמנים וביצוע העבודות לשביעות רצונו מלאה של הלקוח.

חברת אדר פרויקטים מספקת שירותי קבלן מפתח הכוללים:

  • תכנון ותאום מלא מול אדריכל הפרויקט , ניהול פיקוח ותאום מול כל בעלי המקצוע.
  • הכנות מקדימות לבנייה – סימון השטח וגידורו, ארגון תשתיות מים וחשמל לעבודות.
  • ביצוע עבודות עפר / עבודות הריסה  – חפירה, קידוח, יישור,  פינוי פסולת בנין וביצוע כל עבודות ההכנה לבנייה.
  • עבודות שלד – קידוחים, יציקת כלונסאות, יציקת בטון, יציקת מרתף במידת הצורך ואיטומו, וכן בניית ויציקת קירות, עמודים, ממ”ד, מדרגות, קורות, תקרה וגג.
  • הכנת תשתיות – מבוצעות בתוך מבנה השלד וכוללות בין היתר מערכות חשמל, ביוב, אינסטלציה, תקשורת, אבטחה, כיבוי אש, מיזוג, גז ומערכת בית חכם.
  • עבודות גמר – כוללות בין היתר עבודות גבס, חשמל, אינסטלציה, טיח, איטום, צבע, חיפוי קירות, שליכט אקרילי, ריצוף, התקנת דלתות, משקופים וחלונות. זאת בנוסף להתקנת מטבח, כלים סניטריים, הכנת תשתית למיזוג אוויר, בניית גג רעפים וביצוע עבודות הכנה לגינה.
  • קבלת טופס 4  ואכלוס הבית החדש.
  • אחריות מלאה מ א ועד ת על כל עבודות הבניה שבוצעו.