הצטרפות אל פרויקט תמא 38 – התחדשות עירונית מבורכת

התחדשות עירונית מביאה עמה הזדמנות לחזק את עמידות המבנה מפני רעידות אדמה וסכנות קריסה, שיפור תנאי המחייה של דיירי הבניין, שיפוץ החזית והוספת דירות נוספות אל השוק. פרויקטים של פינוי בינוי או תמ”א 38 הפכו מאוד נפוצים. בשנים האחרונות, אפשר למצוא כמעט בכל רחוב מרכזי בערים המבוקשות בניין או שניים הנמצאים בתוך התהליך, אחריו או צועדים לקראתו. התהליך מתחיל לרוב עם פנייה של יזם תמ”א 38 אל הדיירים עם הצעה מתאימה.

מהו פרויקט פינוי בינוי?

קיימים מקרים בהם לא ניתן יהיה או לא כדאי יהיה לשפץ את המבנה. תמורה טובה יותר תושג עם פינוי המבנה, הריסתו ובנייה מחודשת. קבלן תמ”א 38 ימליץ על עבודה במתכונת של פינוי בינוי כאשר מדובר בבניין מאוד ישן. קיימים מקרים בהם המבנה כבר נמצא בסכנת קריסה, מסוכן יהיה לבצע עבודות שיפוצים במבנה. הצעד הנכון מבחינה כלכלית ובטיחותית יהיה פינוי בינוי.

בניה חדשה לבניינים ישנים

מושגים כמו בניה רוויה, בניה חדשה או התחדשות עירונית מביאים עמם בשורה טובה לדיירי בניינים ישנים. בניה ברמה תביא עמה עלייה בערך הנכס. הדיירים שמחים לקחת חלק בפרויקט בנייה חדשה ולשתף פעולה עם יזם תמ”א 38 אשר מציע להם מענה מתאים. דיירי הבניין מעניקים לקבלן או ליזם את הזכות לבנות 2 קומות נוספות ולמכור את הדירות. בתמורה, מעניק להם הקבלן שיפוץ, חיזוק יסודות ותוספות משתנות כמו מעלית או מרפסות. חשוב לציין כי כל פרויקט בניה מתבסס על תכנית אישית.

התחדשות עירונית עם תמ”א 38

הרשויות המקומיות מקבלות בזרועות פתוחות את היוזמה של הקבלנים. התחדשות עירונית משפרת את החזות של הבניינים ומעלה את שווי הנכסים. קבלן תמ”א 38 יוכל לקבל את תמיכה הרשויות לקראת קידום פרויקטים של פינוי בינוי או תמ”א 38. בניה חדשה משרתת את טובת כל הצדדים, בניה ברמה גם מביאה עמה עמידות למשך תקופה ארוכה מאוד. שימו לב, כל יזם תמ”א 38 יביא עמו הצעה מעט שונה, על הדיירים לגלות אחריות, לשאול שאלות ולבחון היטב את איכות העבודה. חיזוק המבנה הוא יעד מרכזי בכל פרויקט תמ”א 38 או בניה חדשה.